Najpiękniejsze Mini Świata pochodzi z Polski

Białe niepozorne Mini z 1963 roku pokonało w konkursie blisko 1000 innych aut. Zlot i wybory zorganizowano w tym roku na Węgrzech. Jurorzy mieli  twardy orzech do zgryzienia, ale polskie Mini nie dało szans rywalom

Auto należące do Marka Kozieła pokonało naprawdę ostrą konkurencję. Na zlocie pojawiły się bowiem wszystkie odmiany kultowego angielskiego auta w przeróżnych kolorach i wariacjach. Było Mini całe chromowane, w wersji limuzyna, z przyczepami, tuningowane a także wodne (poza konkurencją).

Mini Cooper S Bayswater - test

W sumie do węgierskiego Balatonfüred zjechało w tym roku blisko 1000 samochodów z całego świata. Dominująca grupa pasjonatów tej marki pochodzi z Anglii, Niemiec oraz Włoch. Polska grupa liczyła zaledwie 20 samochodów. Ale jak się okazało nie ilość, a jakość liczy się najbardziej. Właściciele reprezentowali wszystkie miasta, w których organizowane były w naszym kraju tegoroczne eliminacje Mistrzostw Europy. Nie zabrakło także przedstawicieli ze Śląska, Kielc a nawet dalekiego Ełku.

Tradycją każdego zlotu są nagrody dla najładniejszego Mini. I tu Polski akcent całej zabawy. Na Węgrzech nagroda ta trafiła w polskie ręce. Odebrał ją Marek Kozieł, który pieczołowicie opiekuje się białym i niepozornym Mini Mk1 z 1963 roku.

Zlot oficjalnie rozpoczyna się w piątek i trwa do niedzieli. Jednak zlotowicze przyjeżdżają juz  w czwartek, a  wyjeżdżają dopiero w poniedziałek, by poczuć dłużej atmosferę niesamowitego zlotu. Podczas Mini meetingu organizator zapewnił  uczestnikom moc atrakcji. Była parada ulicami węgierskiego kurortu na 200 Mini, oficjalny ślub z udziałem wszystkich zlotowiczów oraz wyścigi wodnymi mini na pobliskim jeziorze Balaton. Dla pasjonatów szybszych wrażeń zorganizowany był natomiast slalom ulicami Balatonfured. Wyścigowy klimat podkreślały dwa aut. Pierwsze to oryginalne Mini z lat 60-tych, dokładnie to samo, które blisko 40 lat temu startowało w rajdzie Monte Carlo oraz najnowsze wcielenie rajdowego Mini, już spod szyldu BMW.

>>> Używane Mini - za ile? <<<

Tegoroczny IMM odwiedziło kilka tysięcy pasjonatów Mini i kilkakrotnie więcej wczasowiczów kurortu. Podsumowując  udział  polskiej grupy na  IMM należy podkreślić, że każda z załóg mając do pokonania  blisko 1000 km w jedna stronę wróciła bez awarii do swojego garażu. Jako posiadacz klasycznego Mini od blisko 7 lat, nie wyobrażam sobie nie wpisać  do kalendarza Zlotu IMM, jako  corocznego miejsca spotkań z pasjonatami kultowej marki Mini. W przyszłym roku zapraszam wszystkich posiadaczy  Mini do  włoskiego Mugello  w slonecznej Toscani. Termin to 17-20 maja.

Mini Cooper S Works | Test

International Mini Meeting to cykliczna impreza, której początki sięgają 1978 roku. W tym roku miłośnicy kultowych angielskich samochodów marki Mini zjechali się do węgierskiej miejscowości  Balatonfüred. Zlot każdego roku odbywa się w innym kraju, który zgłasza narodowy klub Mini. Trochę tak, jak w przypadku Olimpiad czy też Mistrzostw rangi międzynarodowej.

Jeśli byłeś na ciekawiej imprezie motoryzacyjnej, zlocie albo wyścigach i chcesz o tym opowiedzieć innym, przyślij do nas zdjęcia i relację na adres redakcja@moto.pl. Najciekawsze opublikujemy.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Najszybsze Mini wszech czasów

Salon Paryż 2012 | MINI Paceman

Oferty używanych modeli Mini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.