Subaru pracuje nad mocniejszą odmianą modelu BRZ

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zadebiutuje BRZ z dopiskiem STI. Najpierw klienci otrzymają możliwość dokupienia bogatego pakietu stylistycznego, potem w ofercie pojawi się mocniejszy, fabrycznie podkręcony silnik

Nowy Forester przyłapany bez kamuflażu

Podczas salonu samochodowego w Sydney, Subaru zaprezentowało prototypowego BRZ (bliźniak Toyoty GT86 ) sygnowanego logo STI. Mały sportowiec otrzymał szereg, głównie stylistycznych, dodatków.

>> Ile kosztują używane Imprezy? <<

Z zewnątrz można go rozpoznać po dokładkach pod seryjnymi zderzakami, nowych listwach progowych, niewielkim spojlerze na klapie bagażnika i czarnych, 17-calowych obręczach kół. Inżynierowie Subaru dodatkowo wyposażyli auto w nowe sprężyny zawieszenia, rozpórkę przednich amortyzatorów i kilka nowych drobiazgów w kabinie. W ten sposób producent spełnia prośby klientów, którzy narzekali na brak fabrycznych akcesoriów, nadających BRZ-owi bardziej sportowego charakteru.

Bardzo gorąca reklama Subaru BRZ

To nie koniec dobrych wiadomości. Dziennikarze z Automotive News dotarli do informacji, jakoby firma pracowała już nad nowym silnikiem, który zasługiwałby na napędzanie wersji z dopiskiem STI. Podkręcona jednostka będzie bazować na seryjnym, dwulitrowym bokserze, dodatkowo wyposażonym w turbosprężarkę typu twin scroll oraz nowy układ wtryskowy przygotowany przez specjalistów Subaru. Wieść niesie, że tak doprawiony silnik będzie generował moc około 280 koni mechanicznych oraz 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Turbodoładowana odmiana modelu BRZ ma zadebiutować w salonach w 2014 roku. Mocniejsza odmiana opisywanego tu silnika trafi także pod maskę Subaru WRX-a. Pod jego maską generować będzie moc ponad 300 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

BRZ i GT86 mają kłopoty z silnikami

Scion FR-S - ten trzeci | Galeria

Subaru - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.