Adam bez dachu nad głową

Opel tak zapatrzył się w Fiata 500, że w miesiąc po debiucie modnisia Adama już pojawiły się informacje o przygotowywanej wersji cabrio

Opel Adam | Galeria

Adam będzie najmniejszym modelem marki Opel. Ale to wcale nie oznacza, że będzie również najtańszy. Adam celuje w niszę małych samochodów, które oferują o wiele więcej, niż tylko cztery koła i kierownicę. Można je zamówić w różnych, mocno spersonalizowanych wersjach, a kto nie ma głowy do "zaptaszania" kilkustronicowej listy opcji, zawsze może zdecydować się na jedną z wielu edycji specjalnych. Do tego grona należą Fiat 500, Mini One (i pochodne), czy Citroen DS3, a teraz dołącza Opel Adam.

Co będzie oferował? Oczywiście dach może mieć inny kolor, niż nadwozie, listwy, pasy ozdobne, różne kolory wnętrza, nie mówiąc o liście wyposażenia dodatkowego. Z czasem zapewne możliwości jeszcze się powiększą. Ale Jedna wersja nadwoziowa to za mało. Jak dowiedział się Auto Express Opel, na wzór Fiata 500C i Citroena DS3 Cabrio, planuje wersję za składanym dachem. Nie wiadomo, czy będzie to typowy kabriolet, czy jak w przypadku Fiata i Citroena landaulet (nazwa adekwatna, lecz niepopularna). Można się jednak spodziewać tych samych silników, co w Adamie hatchback, czyli 1.2 (70 KM) i 1.4 (87 i 100 KM). Z czasem zapewne dołączy do nich wysokoprężny silnik 1.3 CDTI.

Opel Adam Cabrio ma pojawić się na rynku najwcześniej za rok, lub na początku 2014 roku. A co będzie kolejną nowością modelową Adama, minivan na wzór Fiata 500L, czy może kombi na podobieństwo Mini Clubmana?

ZOBACZ TAKŻE:

Europa pokochała Mokkę

Opel Insignia 2.0 BiTurbo - test | Pierwsza jazda

Opel Corsa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.