Kia Optima dla Batmana

Ma czarny matowy lakier, znaczki batmana na nadwoziu, to znaki szczególna nowego batmobile'a. Ale to nie dla niego powstało to auto, a dla dzieci

Hyundai Elantra w wersji Survival

Powiedzmy sobie szczerze, kiedy widzimy coś, co przypomina batmobile na ulicy jest nam żal kierowcy. Nikt go na poważnie nie odbiera, ale zazwyczaj wszyscy się uśmiechają - mniejsza z jakich powodów. To samo w realnym świecie spotkałoby Batmana. Czym powinien jeździć, by nie wystawiać się na pośmiewisko i nie skupiać na sobie zbyt dużej uwagi?

Patrząc na propozycję Kii można przypuszczać, że to dobra propozycja. Wyważony samochód będący kompromisem pomiędzy nie rzucającym się w oczy autem, a kosmicznymi maszynami z napędem turbinowym, czy rakietowym. Kia dla Batmana pokryta jest czarnym matowym lakierem, ma 20-calowe koła, nielegalne u nas podświetlenie podwozia na kolor żółty, współgrające z nim reflektory, czy grill ukształtowany na podobieństwo sylwetki nietoperza.

Tak naprawdę jest to dzieło stworzone wspólnie przez Kię, DC Entertainment i czasopismo Rides w celach charytatywnych, w ramach akcji We Can Be Heroes (z ang.: możemy być bohaterami). Kia Optima jest pierwszym z ośmiu aut jakie powstaną w serii Justice Leage . Środki uzyskane z ich sprzedaży posłużą do walki z głodem wśród dzieci w Afryce.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima Hybrid od 114 900 zł

Kia Sorento | Ceny i galeria

Kia Magentis - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.