Toyota ProAce - pierwsze zdjęcia

Na początku przyszłego roku w europejskich salonach Toyoty zawita zupełnie nowy model. Oto pierwsze zdjęcia praktycznego auta ochrzczonego ProAce

ProAce jest nowym samochodem użytkowym w portfolio japońskiego producenta. Auto występuje w dwóch wariantach długości: L1 mierzy 480 cm, L2 - 513 cm (rozstaw osi dla obu wersji to odpowiednio 300 i 312 cm). Klienci mogą również wybrać wysokość auta. Dla wersji H1 wynosi ona 194 cm, dla odmiany H2 - 227 cm. W zależności od wybranego wariantu, przestrzeń bagażowa wynosi od 5 do 7 m3 . Toyota ProAce wyposażona jest w dwoje rozsuwanych drzwi z boku, a z tyłu dostęp do bagażnika możliwy jest przez otwieraną ku górze klapę lub dwa otwierane na boki skrzydła. Autem można przewozić ładunki o masie do 1200 kg, a maksymalny uciąg to dwie tony.

>> Niezniszczalna Toyota już od 26 tys. zł <<

Oprócz surowego "blaszaka", ProAce występować będzie również jako przeszklony dostawczak oraz pojemny osobowy van. Klienci będą mogli zdecydować się na jeden z trzech dostępnych silników. Wszystkie to jednostki wysokoprężne. Podstawową jest 90-konne 1.6 (180 Nm). Klienci szukający większej mocy mogą wybrać jeden z dwóch wariantów silnika 2-litrowego: 124- (320 Nm) lub 160-konny (340 Nm).

Na liście wyposażenia standardowego znajdą się, m.in.: systemy ABS i stabilizacji pojazdu, czołowa poduszka powietrzna dla kierowcy, elektrycznie sterowane okna z przodu, światła do jazdy dziennej i przeciwmgłowe oraz centralny zamek.

Auto trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Póki co, cena modelu ProAce owiana jest tajemnicą.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota wzywa do serwisów 7,4 mln aut

Ta firma przemienia zwykłe Toyoty w prawdziwych sportowców

Toyota Auris wreszcie jako kombi | Galeria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.