Korek - drugie imię Warszawy

Dodatkowy koszt stania w warszawskich korkach jednego auta to aż 17 zł dziennie. Po odjęciu dni wolnych daje to 4,3 tys. zł rocznie. Prócz pieniędzy, kierowcy poruszający się po Warszawie tracą też czas. Rocznie aż 110 godzin

Triggo, czyli polski sposób na korki

Jak wynika z najnowszego raportu Congestion Index, opracowanego przez firmę TomTom, Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w całej Europie. Średni czas przejazdu samochodem przez stolicę jest o 45 proc. dłuższy niż w warunkach pełnej płynności ruchu (np. w nocy). Ostatnimi czasy jazda po Warszawie stała się jeszcze bardziej uciążliwa przez budowę II linii metra i związane z nią zamknięcia kilku ważnych ulic.

W kategorii "czas przejazdu w porannych godzinach szczytu" Warszawa jest liderem w całej Europie. I nie jest to powód do dumy, bo okazuje się, że dojazdy do pracy zajmują w polskiej stolicy najwięcej czasu spośród 58 największych miast Starego Kontynentu, które poddała analizie firma TomTom.

Pod względem średniego czasu przejazdu jest nieznacznie lepiej. Warszawa jest druga. Wyprzedza nas jedynie turecki Stambuł.

ZOBACZ TAKŻE:

Genialne auto miejskie z 2002 roku można mieć za 8 tys. zł

TOP 8 | Samochody dla każdego za 15 tys. zł

Za tymi samochodami szaleliśmy 20 lat temu. Dasz wiarę?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.