Toyota wzywa do serwisów 7,4 mln aut

Toyota ogłasza największą od 1996 roku akcję przywoławczą, którą objętych jest aż 7,4 mln samochodów. Polski oddział japońskiej marki wyśle około 40 tys. listów z prośbą o stawienie się do serwisów

Co produkuje Toyota? Modeli jest ponad 90

Seria akcji serwisowych Toyoty wciąż trwa. W latach 2009-2011 japońska marka w kilku akcjach przywoławczych wezwała do serwisów w sumie ponad 10 mln samochodów. Najnowsza, którą ogłoszono wczoraj, obejmuje gigantyczną liczbę 7,4 mln aut.

Usterka dotyczy głównego wyłącznika opuszczania szyb. Część mechanizmu może się zacinać. W szczególnych przypadkach, jeśli wyłącznik będzie miał kontakt z ogólnodostępnymi środkami czyszczącymi lub smarującymi, może dojść do jego przegrzania i nadtopienia. Przyczyną jest nieprawidłowo rozłożona ilość smaru.

W oświadczeniu opublikowanym przez Toyotę czytamy: Na świecie nie odnotowano żadnego przypadku zapalenia się samochodów Toyota w związku z wyłącznikiem opuszczania szyb. Akcja ma za zadanie wyeliminować prawdopodobieństwo przegrzania elementu po kontakcie z zewnętrznymi środkami czyszczącymi i smarującymi.

W Polsce akcja dotyczy wybranych egzemplarzy modeli Yaris, Auris, Corolla i RAV4. Użytkownicy zostaną powiadomieni listownie przez Toyota Motor Poland i zaproszeni na nieodpłatne wyeliminowanie potencjalnej usterki. Czynność ta zajmie ok. 60 minut.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyotę Avensis z 2004 roku można kupić za 26 tys. zł

Ta firma przemienia zwykłe Toyoty w prawdziwych sportowców

Toyota Auris wreszcie jako kombi | Galeria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.