Skoda Rapid jednak tańsza

Najnowszy model czeskiej marki jeszcze nie trafił do polskich salonów, a Skoda już ogłosiła na niego promocję. Rapid będzie tańszy o ponad 4 tys. zł. Okazją do obniżenia ceny stał się... listopadowy debiut, o którym wcześniej najwyraźniej zapomniano

W oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Skodę czytamy:

Skoda Rapid dostępna będzie w trzech, optymalnie skomponowanych wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance. Cena podstawowej wersji wyniesie od 47 950 zł. Jednakże z okazji debiutu, w polskich salonach Skody można będzie ją kupić już za 43 860 zł! Na promocyjną cenę składają się okazjonalny upust 2 500 zł wraz z refinansowanym pakietem ubezpieczeń w wysokości 1 590 zł (Allianz Polska lub Ergo Hestia w ofercie Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy). Łącznie to aż 4 090 zł oszczędności dla kierowcy!

Jak Skoda Rapid spisuje się na drodze? Sprawdziliśmy

Samochód oferowany będzie w pięciu wersjach silnikowych. Gamę jednostek benzynowych otwiera bazowy silnik 1.2 MPI o mocy 75 KM. Rapid będzie dostępny również z 1.2-litrowym TSI o mocy 85 KM lub 105 KM. Najmocniejszą jednostką w gamie jest turbodoładowany, 122-konny, czterocylindrowy motor 1.4 TSI oferowany z 7-stopniową skrzynią DSG.

Lista wyposażenia standardowego nadal pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że do "właściwego samochodu na właściwym miejscu" - jak określa Rapida prezes Skody, Winfried Vahland - będzie dodawana skrobaczka do szyb.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Topowy model Skody teraz z nowym silnikiem

Skoda Superb Combi Outdoor - udawaczka

Więcej o: