Nowy Volkswagen Beetle cabrio | Galeria

Chociaż nowa odmiana otwartego Garbusa zadebiutuje dopiero podczas przyszłorocznych targów w Los Angeles, pierwsze zdjęcia producent udostępnił już dziś

Volkswagen Golf | Historia klasyka

O wielkim zaskoczeniu mówić raczej nie można. To wciąż dobrze znana, retro stylizowana bryła z charakterystycznymi obłościami i obficie napompowanymi nadkolami. Jednak za sprawą bardziej pionowej przedniej szyby i płaskiej linii dachu, nadwozie ma silniej nawiązywać do pierwszej generacji modelu. Czy tak jest w istocie? Z ostatecznymi wnioskami musimy jeszcze poczekać, bo w udostępnionej galerii na próżno szukać zdjęć z dachem zamkniętym.

>> Beetle z klimą i skórą już za 13 tys. zł <<

Wiadomo tylko, że Volkswagen postanowił zostać przy konstrukcji z tkaniną. Wiemy też, że - niezależnie od wybranej wersji - otwiera się on w pełni automatycznie. Proces ten trwa nieco ponad 10 sekund i można przeprowadzić go przy prędkościach nie przekraczających 50 km/h.

W Europie, nowy Garbus cabrio dostępny będzie z siedmioma silnikami do wyboru. W wariancie podstawowym, pod maską pracuje 105-konne TSI o pojemności 1,2 litra. W momencie debiutu dostępna będzie również bardziej ekologiczna wersja tego silnika z dopiskiem BlueMotion. Kolejne jednostki benzynowe to 1.4 TSI (160 KM) i 2.0 TSI (200 KM). Zwolennicy silników wysokoprężnych będą mogli wybrać motor 1.6 TDI o mocy 105 KM (także w wersji BlueMotion) lub 140-konne 2.0 TDI.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzecie życie Garbusa | Wideo

Volkswagen Beetle jak stary | Galeria

Beetle - auto dla prawdziwego faceta

Więcej o:
Copyright © Agora SA