Kia Sorento | Ceny i galeria

Kia Sorento debiutuje właśnie w polskich salonach. Ceny zaczynają się od 117 700 zł za najtańszego Diesla

Salon Paryż 2012 | Kia Sorento

Sorento obecnej generacji zadebiutowała w 2009 roku. Kia pokazała w Paryżu wersję po zmianach. Gdzie są one najbardziej widoczne? Z tyłu, zupełnie nowy pas tylny dodał temu sporemu autu nieco lekkości.

Ważne zmiany objęły paletę silników. Podstawowy Diesel 2.0 CRDI rozwija 150 KM i jest oferowany w wersji z napędem na przód, lub na obie osie. Większy i mocniejszy jest 2.2 CRDI rozwijający teraz 197 KM. Tu napęd obu osi jest w standardzie, a klient może wybierać pomiędzy skrzynią ręczną i automatyczną. Uzupełnieniem gamy jest benzynowy silnik 2.4 GDI (192 KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa. On także napęd 4x4 ma w standardzie.

Jak widać są spore różnice pomiędzy dwulitrowym Dieslem, a większymi silnikami. Wynika to z ich pojemności (powyżej 2,0 litrów) obłożonej wyższą akcyzą.

W ofercie znajdą się trzy poziomy wyposażenia: M, L i XL. Już w podstawie na pokładzie znajdziemy pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Dopłata do wersji L wynosi 6 tys. zł i jest godna polecenia. Otrzymamy za to m.in. fotel kierowcy regulowany el. w 6 płaszczyznach, automatyczny tryb pracy wszystkich szyb, podgrzewane przednie fotele, radio/DC z wejściem USB i dotykowym wyświetlaczem.

Kia Sorento - cennikKia Sorento - cennik fot. Kia

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Cerato/K3/Forte - nowe informacje

Salon Paryż 2012 | Nowa Kia Carens

Więcej o:
Copyright © Agora SA