Skoda Rapid - znamy polskie ceny

Jako pierwsi w Polsce dotarliśmy do cen Skody Rapid. Na razie nie wiemy, co dokładnie znajdzie się na liście wyposażenia podstawowej wersji, ale pewne jest to, że nie zabraknie na niej... skrobaczki do szyb

Jak Skoda Rapid spisuje się na drodze? Sprawdziliśmy

47 950 zł - tyle trzeba będzie zapłacić w salonach Skody za jej najnowszy model. W tej cenie otrzymamy Rapida z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. Na razie nieznana jest lista wyposażenia standardowego, jednak udało nam się ustalić, że Czesi do każdego sprzedanego auta dołączą... skrobaczkę do szyb. Wniosek? Podgrzewanie szyb i lusterek standardem raczej nie będzie. O klimatyzacji też nic nam nie wiadomo.

Ceny są dość wysokie. Za podobne pieniądze (48 200 zł w promocji) można dziś kupić najnowszą Octavię z 1.4-litrowym silnikiem MPI o mocy 80 KM. Przewaga polskiego bestsellera ujawnia się nie tylko w zestawieniu przestrzeni pasażerskiej, ale również przy porównaniu wielkości bagażnika - pokaźne 550 l w Rapidzie musi ustąpić pierwszeństwa 585 l z Octavii.

Wiemy, że do wyboru będzie sześć silników. Diesel o pojemności 1.6 litra będzie występować w dwóch wariantach: 90- i 105-konnym. Skoda przygotowała dla Rapida również dwie wersje turbodoładowanego benzyniaka 1.2. Słabszy rozwija moc 86, a mocniejszy 105 koni mechanicznych. W gamie znajdują się jeszcze dwa inne silniki benzynowe: trzycylindrowe, 75-konne 1.2 oraz czterocylindrowe, turbodoładowane 1.4 TSI o mocy 122 KM. W zależności od tego, jaki silnik trafi pod maskę, klienci będą mogli zdecydować się na pięciostopniową lub sześciostopniową skrzynią ręczną albo siedmiobiegową przekładnię DSG.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Topowy model Skody teraz z nowym silnikiem

Skoda Superb Combi Outdoor - udawaczka

Więcej o: