Salon Paryż 2012 | Suzuki S-Cross

Suzuki zapowiada ofensywę modelową na rynku europejskim. Pierwszym nowym modelem będzie debiutujący w przyszłym roku Suzuki S-Cross

Suzuki Grand Vitara - lifting

Suzuki znane jest z produkcji samochodów miejskich i terenowych. Firma postanowiła że w segmencie C obie te kategorie mają się spotkać i wymieszać. Obecnie takim autem jest SX4, który wraz z bliźniaczym Fiatem Sedici produkowany jest na Węgrzech. Ale jego konstrukcja jest już wiekowa i Suzuki musi myśleć o kolejnej generacji.

Suzuki S-Cross jest zapowiedzią nowego crossovera. Widać, że w stosunku do SX4, który jest wysokim hatchbackiem z opcjonalnie montowanym napędem obu osi, nowy model pójdzie mocniej w kierunku typowych crossoverów w stylu Skody Yeti, czy Nissana Qashqai.

Suzuki nie potwierdziło, że S-Cross ma być następcą któregokolwiek modelu, ale patrząc na obecną linię modelową najbliższy pod względem wielkości i najbardziej "wysłużony" jest właśnie SX4. S-Cross mierzy 431 cm długości, 184 cm szerokości i 160 cm wysokości. Jest więc 4 cm wyższy, 10 cm szerszy i 19 cm dłuższy od SX4, który jednak wymiarami czy wielkością bagażnika odstawał już od kompaktowej konkurencji.

S-Cross w wersji produkcyjnej ma zostać zaprezentowany w przyszłym roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki Splash 1.2 VVT | Długi dystans

Najlepsze marki samochodowe na "polskim" Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.