Honda Civic kombi już za rok

Po ponad dekadzie nieobecności w segmencie kompaktowych kombi, Honda wraca do gry. W przyszłym roku zadebiutuje praktyczna wersja modelu Civic

Salon Paryż 2012 | Najważniejsze premiery

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach targów w Paryżu, prezes europejskiego oddziału Hondy podał dwie informacje, które z pewnością ucieszą miłośników modelu Civic. Manabu Nishimae oficjalnie potwierdził, że w 2015 roku firma pokaże sportową odmianę japońskiego kompaktu z dopiskiem Type R, a już za rok zadebiutuje Civic w wersji kombi. Zapowiedź tego ostatniego możemy podziwiać na pierwszym oficjalnym szkicu.

Trzeba przyznać, że prototyp prezentuje się całkiem nieźle. Sportowego charakteru sylwetce nadają napompowane nadkola, mocno wyeksponowane tylne lampy oraz "zawieszony w powietrzu" dach (podobny zabieg zastosował Opel w modelu Adam ). To oczywiście tylko szkic. Produkcyjna wersja auta będzie zapewne wyglądać dużo bardziej pospolicie. Przekonamy się o tym już w przyszłym roku. Możliwe, że praktyczny Civik zadebiutuje już podczas marcowego salonu w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Sedan 1.8 Executive | Pierwsza jazda

Nowa Honda Civic od 64 900 zł

Odszkodowanie za nieoszczędnego Civika

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.