Dacia Logan, Sandero i Stepway | Galeria

Na tydzień przed salonem w Paryżu Dacia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Logana i Sandero. Teraz wiemy także, jak wygląda nowy Stepway i znamy gamę silników

Dacia Logdy od 37 900 zł

Nowa era Dacii rozpoczęła się w 2004 roku, gdy na rynku zadebiutował Logan, nowoczesny sedan za niewielkie pieniądze. Trzy lata później dołączył do niego hatchback Sandero, a w 2008 roku brazylijski oddział Renault stworzył Sandero Stepway, wersję crossover z podwyższonym zawieszeniem. Druga generacja Logana, Sandero i wersji Stepway debiutuje jednocześnie na salonie w Paryżu.

Nadwozia zaprojektowano od nowa, ale podstawowe kształty pozostały bardzo podobne. Dzięki temu auta nadal będą rozpoznawane jako modele Dacii. Podstawowe wersje wciąż będą oferować tylko to co niezbędne, za to w najbogatszych specyfikacjach dopatrzymy się lekkiego odniesienia do nowego Renault Clio. Widać to chociażby w środkowej części deski rozdzielczej, gdzie znajdziemy 7-calowy ekran dotykowy obsługujący m.in. radio, czy odtwarzacz mp3.

Dacia Logan debiutowała z silnikami benzynowymi 1.4 i 1.6, ale czasy się zmieniły, więc i gama silników jest teraz inna. Podstawowa jednostka to silnik 1.2 o mocy 75 KM, ale wyżej w ofercie znajdziemy trzycylindrowe 0.9 z doładowaniem o mocy 90 KM. Żadnych zmian na razie nie ma wśród jednostek wysokoprężnych. Dostępne będą silniki 1.5 dCi o mocach 75 lub 90 KM.

Zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Dacia Sandero i Dacia Logan w nowych wcieleniach

Dacia Dokker od 29 900 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.