Salon Paryż 2012 | Renault Clio Grandtour i RS

Dopiero co poznaliśmy wygląd podstawowej wersji Clio, a Renault już pokazało odmianę kombi Grandtour i sportową RS 200 EDC

Nowe Renault Clio | Polski cennik

Renault to jeden z producentów, którzy nie zaniedbują klientów poszukujących małego kombi. Poprzednie Clio było oferowane w wersji z dużym bagażnikiem i nowa generacja podąży tym samym torem.

>>> Renault Clio - ogłoszenia <<<

Nowe Clio poznaliśmy już w całej okazałości, natomiast dopiero debiut w Paryżu był okazją do pokazania pierwszych oficjalnych zdjęć wersji kombi. Największe Clio mierz 426 cm długości, co oznacza ponad 20 cm dłuższe nadwozie. Dzięki temu za tylna kanapą znajdziemy spory bagażnik o pojemności 443 litrów. Aby ułatwić załadunek tylna klapa schodzi nisko wcinając się w tylny zderzak, a pochylane do przodu oparcie prawego fotela umożliwia przewożenie długich przedmiotów.

Paletę silników Grandtour przejmie od hatchbacka. Podstawowa jednostka będzie mieć poj. 1,2 l. i moc 75 KM. Na drugim końcu skali plasuje się Clio RS. Napędzany jest silnikiem benzynowym 1.6 Turbo o mocy 200 KM. Współpracuje on z nową dwusprzęgłową skrzynią, która w Renault otrzymała nazwę EDC (Efficient Double Clutch).

Listwa F1 przypomina sukcesy Renault w Formule 1, ale jest tylko ozdobnikiem. W przeciwieństwie do tylnego dyfuzora i spojlera, które zapewniają odpowiednio 80% i 20% dodatkowego docisku do podłoża. Wersja RS otrzyma specjalne elementy wyróżniające ją spośród innych modeli Clio, jak osłona chłodnicy, spojler, przedni i tylny zderzak, szerzej ustawione światła mijania z LED, spojlery progowe i 17-calowe obręcze kół.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Renault Clio - obszerna fotogaleria

Jeszcze dostępny: Renault Clio Grandtour - test

Więcej o: