Salon Paryż 2012 | Porsche Panamera Sport Turismo

Volkswagen robi wszystko, by wycisnąć z projektu Panamery ostatnie soki. Jeden z pomysłów to poszerzenie gamy nadwoziowej o sportowe kombi

Salon Paryż 2012 | Przewodnik

Sport Turismo to nazwa Panamery w wersji rekreacyjnej. Chociaż nadwozie jest zupełnie nowe, przynajmniej w tylnej części, to kształty wydają się znajome. Nowe dziecko Porsche nawiązuje do najbardziej rodzinnego modelu w gamie, Cayenne.

Sport Turismo nie jest tylko zwykłą Panamerą ze zmienionym tyłem. Kombi mierzy 495 cm długości, jest 6 cm szersza, 1,7 cm niższa i 2 cm krótsza od fastbacka.

Pod nadwoziem umieszczono układ hybrydowy. Silnik spalinowy to 3.0 V6 o mocy 333 KM, który może liczyć na wspomaganie ze strony silnika elektrycznego o mocy 95 KM. Łączna moc układu to 410 KM. Akumulatory można doładować z gniazdka, co zajmuje 2,5 godz., a prędkość maksymalna w trybie elektrycznym to 130 km/h. Jedynie zasięg w tym trybie nie powala, wynosi zaledwie 30 km. Ale w końcu nie jest to samochód elektryczny.

Wiadomo już, że Volkswagen planuje wykorzystać platformę Panamery jako bazę przyszłych modeli Bentleya. Teraz dochodzi do tego Sport Turismo. Co będzie następne?

Zdjęcia z targów wykonano aparatem Samsung Galaxy S III.

ZOBACZ TAKŻE:

Relacja prosto z Paryża | Trendy

Salon Paryż 2012 | Audi A3 Sportback

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.