Użytkowe nowości Volkswagena

W Hanowerze, na targach aut użytkowych, Volkswagen pokazał dwie nowości. Pierwsza to pickup Amarok w wersji Canyon, druga to Cross Caddy

Podczas gdy cały świat motoryzacji żyje salonem paryskim, tydzień wcześniej e Hanowerze rozpoczęły się targi samochodów użytkowych. Volkswagen właśnie tam postanowił zaprezentować swoje dwie nowości.

VW Amarok Canyon - galeria

VW Amarok Canyon

Volkswagen na początku tego roku pokazał w Genewie koncepcyjną wersję Amaroka o nazwie Canyon. Teraz przyszła pora na model seryjny. Czym będzie Canyon w ofercie VW? Tym, czym Wildtrak dla Forda, najbogatszą opcją dostępną w salonie. Canyon ma więc całe bogactwo ozdobników w postaci szerokich kół z oponami uniwersalnymi, listwy ozdobne na błotnikach, drzwiach i u dołu przedniego zderzaka, czy zestaw dodatkowych reflektorów umieszczonych na specjalnej listwie. Ładownia pokryta została specjalną powłoką odporną na ścieranie oraz w orurowanie pokryte czarnym błyszczącym lakierem. Ta sama powłoka pokrywa tylny zderzak.

Canyon bazuje na wersji wyposażenia Trendline. W środku znajdziemy m.in. skórzaną tapicerkę przeszytą pomarańczową nicią. Skóra pokrywa także kierownicę i gałkę skrzyni biegów, a pomarańczowe (kolor nadwozia) elementy pojawiły się wokół wlotów powietrza.

VW Cross Caddy - galeria

VW Cross Caddy

Auto dostawcze, które nie boi się nieutwardzonych dróg. Albo furgon, który wygląda lepiej, niż wersje standardowe. Niezależnie od powodu dla którego wybierzemy Cross Caddy otrzymamy auto nawiązujące do podniesionych wersji Polo, Golfa, Tourana czy Passata.

Cross Caddy bazuje na zeszłorocznym Caddy Edition 30, a główne wyróżniki to listwy podkreślające uniwersalny charakter auta. W palecie kolorów pojawi się prezentowany Viper Green znany z Scirocco. Cross Caddy będzie oferowany z silnikami o mocach od 85 do 170 KM, w opcji z napędem obu osi 4Motion.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf | Historia klasyka

Volkswagen Beetle R-Line

VW Caddy - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.