Nowa Kia Cerato/K3/Forte - nowe informacje

Wygląd nowego modelu Kii nie jest żadnym zaskoczeniem, bo Koreańczycy już w lipcu udostępnili pierwsze oficjalne zdjęcia Cerato/K3/Forte. Systematycznie zdradzają coraz więcej informacji na jego temat

Niektórzy twierdzą, że nowej Kii Pro_Cee'd nikt nie kupi

"Łamana nazwa" modelu wynika z faktu, że Kia - w zależności od rynku - będzie go oferowała pod różnymi oznaczeniami. My będziemy używać nazwy Cerato, bo właśnie tak ma się nazywać kompaktowy sedan koreańskiej marki na wybranych rynkach europejskich.

Cerato to auto oparte na Cee'dzie. Ma być tym dla Kii, czym Jetta jest dla Volkswagena. To nieco uboższy krewny Hyundaia Elantry. Koreańczycy nie zdradzili jeszcze, na w jakich europejskich krajach pojawi się nowy model, ale biorąc pod uwagę obecność wspomnianej Elantry w polskich salonach, można się spodziewać, że Cerato trafi do oferty nadwiślańskich dilerów.

Samochód mierzy 4 560 mm długości, 1 780 mm szerokości i 1 435 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 700 mm. Cerato w Korei pojawi się na początku z 1.6-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 167 Nm. Kia informuje, że zużycie paliwa wynosi 7,1 l/100 km. Na razie nie zdradzono pełnej gamy silnikowej modelu.

W przyszłości model Cerato ma być oferowany również jako coupe.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Kia Sorento

Tak wygląda nowa Kia Carens

Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.