Autolab działa w Warszawie

Mobilne centrum bezpieczeństwa - Skoda Autolab - dotarło do Warszawy. Wystawa przy CH M1 w Markach będzie otwarta do 9 grudnia. Od jutra do 30 września, z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bezpieczeństwa wstęp jest bezpłatny

Jeśli chcesz sprawdzić, jak zachowuje się ciało kierowcy podczas dachowania, albo jak jeździć, by zaoszczędzić na paliwie - musisz się wybrać do mobilnego centrum bezpieczeństwa Skody.

Autolab to interaktywne wystawa, na której można nie tylko posłuchać rad instruktorów Szkoły Auto, ale na własnej skórze przekonać się, jakie siły działają na człowieka podczas wypadku, jak na jazdę wpływa zmęczenie lub alkohol i ile w razie wypadku waży nasze ciało.

>>> Ile kosztuje bezpieczeństwo? <<<

W centrum można od strony praktycznej poznać tajemnice motoryzacji. Cztery strefy tematyczne obejmują: bezpieczną podróż, technologię, ekologię, bezpieczeństwo. Nie brakuje także kina. W każdej ze stref można skorzystać z 55 interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić.

Kontrolki bez tajemnic

Do dyspozycji zwiedzających jest za to symulator zderzeń i dachowania oraz symulator ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Można przekonać się jaki wpływ na bezpieczeństwo mają zużyte amortyzatory w aucie lub jak działa skrzynia biegów.

Niewątpliwą atrakcją jest Skoda Yeti po teście zderzeniowy EuroNCAP, oraz Skoda Yeti przecięta na pół.

>>> Zobacz galerię zdjęć z wizyty w Autolab w Poznaniu <<<

Mobilne Centrum przyjechało z Poznania. W Warszawie działać będzie do 9 grudnia. Bilet wstępu (godz. 9:00-20:00) kosztuje 15 zł., ulgowy 12, rodzinny 10 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Przepisy w służbie... piratom drogowym

Wlałem złe paliwo! Co robić?!

Mustang Shelby GT500 poszukiwany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.