Salon Paryż 2012 | Nowe Audi S3

Lżejsze, szybsze i ładniejsze - takie jest najnowsze Audi S3 w porównaniu z odchodzącym na emeryturę poprzednikiem. Oficjalna premiera auta odbędzie się na Salonie Samochodowym w Paryżu, ale już dziś możemy podziwiać pierwsze zdjęcia modelu

Audi A3 Sportback na pierwszych zdjęciach

Pod maską najnowszego Audi S3 znalazło się dwulitrowe TFSI, które jest o 5 kg lżejsze od motoru z poprzedniej generacji modelu. Jest też od niego o 35 KM i 30 Nm mocniejsze. Pod butem kierowcy znajduje się aż 300 KM mocy i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowe S3 jest standardowo wyposażone w napęd na cztery koła i 6-stopniową skrzynię manualną. W opcji znalazł się dwusprzęgłowy automat S tronic. Wyposażone w niego S3 przyspiesza do setki w 5,1 s (S3 z manualem potrzebuje na to 5,4 s). Poprzednia generacja modelu na przyspieszenie do pierwszej setki potrzebowała 5,8 s.

Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Audi obiecuje, że jego najnowsze dziecko zadowala się jedynie siedmioma litrami benzyny na 100 km. Nie uwierzymy, póki nie sprawdzimy.

>>> Audi S3 z 2001 roku za 20 tys. zł. Sprawdź <<<

Nowe S3 waży 1395 kg - to o 60 kg mniej niż jego poprzednik. To wpływa nie tylko na przyspieszenie, ale i na właściwości jezdne. A o te dba dodatkowo obniżone o 25 mm zawieszenie i sportowy układ hamulcowy.

Oficjalna premiera modelu odbędzie się na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Paryżu. Nowe S3 trafi do salonów na początku przyszłego roku. Ceny w Niemczech startują od 38 900 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi SQ5 TDI Exclusive Concept

Salon Paryż 2012 | Audi RS5 zrzuca dach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.