Mustang Shelby GT500 poszukiwany

Na tegorocznym Verva Street Racing emocji nie brakowało. Niestety ktoś zadbał o to, by nie opadły również po imprezie. 17 września w nocy na warszawskim Mokotowie skradziono samochód jednego z uczestników "Vervy" - białego Mustanga Shelby GT500 z granatowymi pasami, którym rok temu jeździł Stig

Ford Mustang Boss 302 | Galeria

Auto było oczkiem w głowie jego właściciela. Nie dość, że silnik podrasowany był do 700 koni mechanicznych, to na poprzedniej imprezie Verva Street Racing za jego kierownicą siedział nie kto inny, tylko Stig - kierowca "Top Gear". Człowiek w białym kombinezonie wielokrotnie opowiadał później, że zakochał się w tym aucie całkowicie.

Mustang Shelby GT500, bo o takim samochodzie mowa, przeszedł wiele modyfikacji. Auto było systematycznie wzmacniane i upiększane. Nie będzie przesady jeśli powiemy, że to jedyny taki egzemplarz w Polsce. Wiele godzin pracy zajęło doprowadzenie auta do idealnego stanu. Aż łezka w oku się kręci, gdy czyta się posty pisane przez właściciela w 2009 roku na forach fanów motoryzacji. Systematycznie zasypywał je kolejnymi zdjęciami swojej "Cobry" i planami kolejnych modyfikacji.

Dziś nie wiadomo, gdzie znajduje się samochód. Miał charakterystyczny biały lakier z granatowymi pasami i "blachy" o numerze: TSK 21NL (to jest dokładnie to auto, które prezentujemy na zdjęciach). Jeżeli ktokolwiek widział Mustanga Shelby GT500 po 17 września, proszony jest o kontakt z policją.

Tak Shelby GT500 wzmocnione do 700 koni szalał pod nogą Stiga na Verva Street Racing 2011.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Przepiękny Mustang z 65. roku w stanie kolekcjonerskim może być Twój za...

Ford Mustang przeszedł facelifting | Galeria

Ford Mustang | Auto dekady

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.