Salon Paryż 2012 | Lexus LF-CC

Prawdopodobnie w przyszłym roku na rynku zadebiutuje nowy Lexus IS. W Paryżu zobaczymy jego zapowiedź w postaci konceptu LF-CC

Pierwsza generacja Lexusa IS pojawiła się w 1998 roku, a na rynek europejski zawitała w kolejnym. Ten model był mniejszy nieco od głównych rywali, ale cechowało go zdecydowane, pewne prowadzenie godne sportowego sedana. Brak zainteresowania tym autem sprawił, że druga generacja z 2005 roku została wyraźnie powiększona i wyposażona w silniki wysokoprężne. To znacząco zwiększyło sprzedaż w Europie, ale teraz wszyscy już czekają na trzecią odsłonę modelu.

Używany Lexus IS - alternatywa dla BMW 3?

Lexus pokaże w Paryżu prototyp LF-CC. Jest on zapowiedzią kolejnej generacji modelu IS, która prawdopodobnie doczeka się przynajmniej dwóch odmian nadwoziowych. Czy oprócz sedana do salonów trafi coupe, czy kabriolet ze sztywnym dachem - jeszcze nie wiadomo.

Lexus LF-CC napędzany jest układem hybrydowym. W jego skład wchodzi silnik spalinowy o pojemności 2,5 l. pracujący w cyklu Atkinsona. Współpracuje on z motorem elektrycznym, a łączna moc układu przekracza 200 KM. Czy to oznacza, że IS to kolejny model koncernu Toyoty który otrzyma napęd hybrydowy? Wielce prawdopodobne, ale na więcej informacji musimy poczekać do debiutu w Paryżu.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus opublikował nowe zdjęcia LS-a

Fabryczni tunerzy | Lexus F

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.