Salon Paryż 2012 | Odświeżona Toyota Verso

Toyota konsekwentnie odświeża swoją gamę modelową w myśl nowego języka stylistycznego. Po Avensisie i nowym Aurisie nadszedł czas na rodzinne Verso. Samochód oficjalnie zadebiutuje na targach w Paryżu, ale Japończycy opublikowali już sporą galerię zdjęć modelu

Nowa Toyota Auris na oficjalnych zdjęciach

Nowa "twarz" Toyoty może się podobać. Jest wyrazista, charakterystyczna, "drapieżna" i jednocześnie elegancka. Japończycy zręcznie przenieśli ją do modelu Verso. I choć może się wydawać, że to kolejna generacja rodzinnego MPV, to jednak mamy tu do czynienia jedynie z liftingiem.

Co się zmieniło? Przede wszystkim wspomniany pas przedni. Nowe światła, grill i zderzak wyglądają naprawdę dobrze. Tylna część nadwozia nie zmieniła się tak radykalnie, ale nowe światła i "napompowany" zderzak trudno przeoczyć. Toyota chwali się, że przy okazji liftingu, zmodyfikowała łącznie 430 elementy Verso.

Wnętrze rewolucji nie przeszło. Toyota poprawiła jedynie osadzenie kolorowego wyświetlacza i niektórych przycisków. Warto podkreślić, że wspomniany ekran znajdzie się na liście wyposażenia standardowego nawet w najtańszej odmianie rodzinnego MPV.

Lifting nie objął silników. Do dyspozycji klientów nadal pozostają dwa diesle D-4D/D-CAT o pojemnościach 2.0 l (126 KM) i 2.2 l (150 KM, 177 KM) oraz dwa benzyniaki Valvematic: 1.6 (132 KM) i 1.8 (147 KM). Standardowo jednostki będą sprzężone z sześciobiegowymi skrzyniami ręcznymi. W opcji dla mocniejszego diesla będzie dostępny sześciostopniowy automat, a dla benzynowych bezstopniowy Multidrive.

ZOBACZ TAKŻE:

Auto z 2007 roku za 10 tys. zł

Śmierdząca przyszłość według Toyoty | Wideo

Tak wygląda nowa Toyota Corolla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.