Salon Paryż 2012 | Nowa Kia Carens

Kia Carens, czyli całkowicie nowy, kompaktowy MPV, jest kolejnym modelem koreańskiego producenta, który zadebiutuje 27 września podczas Salonu Samochodowego w Paryżu

Kia Cerato już wkrótce

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowej Kii Carens zdają się nie prezentować samochodu, który byłby w stanie pomieścić w swoim wnętrzu siedem osób. A jednak. Pod zgrabną sylwetką, dostosowaną do najnowszego języka stylistycznego koreańskiej marki, znajdzie się sporo przestrzeni nie tylko na bagaże.

Carensa oparto na nowej płycie podłogowej koreańskiego koncernu. W porównaniu z poprzednikiem jest niższy i dysponuje większym rozstawem osi, co pozytywnie wpływa na komfort podróżowania. Kia w bardzo subtelny sposób połączyła spore wnętrze z dynamiczną linią nadwozia.

Nowa Kia Carens - w porównaniu do modelu drugiej generacji - posiada szerszą gamę praktycznych w codziennym życiu rodzinnym rozwiązań i jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Co więcej, zyskała również świeży sportowy i dynamiczny wygląd - powiedział Hyoung-Keun Lee, dyrektor generalny Kia Motors Corporation. - Model ten jest nie tylko przykładem nowego kierunku w dziedzinie designu samochodów Kia, ale potwierdza przewagę, którą osiągnęliśmy nad naszymi konkurentami w segmencie MPV.

Nowa Kia Carens oficjalnie zadebiutuje na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Paryżu. Wtedy powinniśmy poznać jej gamę silnikową.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Kia Sorento

Hyundai Elantra - test | Za kierownicą

Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.