Salon Paryż 2012 | Trzydrzwiowy Hyundai i30

Do zaprezentowanego wcześniej Hyundaia i30 w wersjach pięciodrzwiowej oraz kombi, niebawem dołączy odmiana trzydrzwiowa. Koreańczycy opublikowali pierwsze przedpremierowe zdjęcia auta

Nowa Kia Pro_cee'd - pierwsze zdjęcia

Nowy język stylistyczny koreańskiej marki jest bardzo dynamiczny i oryginalny. Z tego powodu odmiana trzydrzwiowa modelu i30 nie musiała przechodzić rewolucji, by nabrać sportowego charakteru (przynajmniej z wyglądu). Zmiany ograniczają się do nieco przestylizowanego przedniego zderzaka, większej lotki nad klapą bagażnika i nieco bardziej opadającej linii dachu. Trzydrzwiowe i30 to ciekawa alternatywa dla zaprezentowanej niedawno Kii Pro_cee'd, której kształty są bardzo kontrowersyjne.

Zaskoczenia nie ma, jeśli mowa o silnikach. Według pierwszych doniesień, klienci będą mieli do wyboru cztery silniki znane z dotychczas zaprezentowanych odmian i30. Na razie najmocniejszą jednostką będzie 1.6-litrowy benzyniak o mocy 135 KM, ale niewykluczone, że w przyszłości do gamy silnikowej dołączy mocniejszy motor, który znajdzie się również pod maską wspomnianej Kii Pro_cee'd.

Więcej szczegółów dotyczących najnowszego wcielenia Hyundaia i30 poznamy na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Paryżu, gdzie Koreańczycy oficjalnie zaprezentują auto.

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz "używańca"? Co powiesz na niezniszczalnego Mercedesa za 5 tys. zł?

Hyundai i30 kombi | Wielka galeria

Hyundai Genesis - wersja nowa, poprawiona

Więcej o:
Copyright © Agora SA