Wyciekły zdjęcia Mercedesa CLA

Mercedes robił wszystko, żeby zdjęcia nowego modelu - CLA - nie ujrzały światła dziennego przed jego oficjalną prezentacją. Na szczęście pewien pan, który spędzał wakacje na Islandii, przypadkowo natknął się na ekipę kręcącą reklamę nowego Mercedesa. I udało mu się sfotografować CLA bez grama kamuflażu na karoserii

Poznaj Mercedesa za ponad milion zł

Mercedes to mistrz w poszukiwaniu tzw. nisz rynkowych. Najpierw był ML, później nadszedł czas na sedana w stylu coupe (CLS), a teraz na kolejnego - tym razem mniejszego - przedstawiciela tej klasy. Mowa o modelu CLA, nazywanym "baby CLS", którego oficjalna premiera ma się odbyć na Salonie Samochodowym w Detroit na początku przyszłego roku (ta informacja nie została jeszcze potwierdzona).

CLA bazuje na podzespołach klasy A, ale wielkością będzie przypominał obecną C-Klasę (Mercedes pozycjonuje CLA nieco niżej). Nowy model będzie dostępny z napędem na przednią lub dwie osie i silnikami z A-Klasy. Ceny mają być zbliżone do wspomnianej klasy C.

Topową odmianą modelu będzie CLA 45 AMG, pod którego maską znajdzie się turbodoładowany czterocylindrowiec o pojemności dwóch litrów, mocy 335 KM i maksymalnym momencie obrotowym przekraczającym 400 Nm. Moc będzie przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej o siedmiu przełożeniach.

Źródło: Carscoop.blogspot.com

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz "używańca"? Co powiesz na niezniszczalnego Mercedesa za 5 tys. zł?

Mercedes Citan | Polskie ceny startują od...

Chińczyk podrobi wszystko? Gelendę na pewno

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.