Salon Paryż 2012 | Smart Forstars

Jak najprościej zrobić hatchbacka? Mając małego pickupa to banalnie proste, wystarczy dodać dużą klapę. Tak powstał nowy concept Smarta nazwany Forstars

Najmniejszy pickup świata?

W okresie swej świetności Smart miał w ofercie trzy modele. Oprócz sztandarowego modelu Fortwo i wszystkich wariacji na jego temat można było kupić czterodrzwiowego Forfour i malutkiego Roadstera. Najwyraźniej Mercedes, właściciel marki Smart kolejny raz zamierza rozszerzyć ofertę. W Paryżu pokaże prototypowy model Forstars, nieco większy od Fortwo, ale nadal nieduży.

>>> Smart - ogłoszenia <<<

Forstars mierzący 355 cm długości jest rozwinięciem pokazanego na początku tego roku prototypu Smart For-us. Tylna część nadwozia nie jest już otwarta, więc zamiast pickupa mamy małego hatchbacka.

Do napędu użyto silnika elektrycznego ze Smarta EV Brabus. Rozwija on 80 KM co jest wystarczające by rozpędzić Forstarsa do prędkości 130 km/h. Prędkości, którą każde auto powinno rozwijać, a której żadne auto elektryczne nie powinno przekraczać.

Cechy szczególne Smarta Forstars to krzykliwy lakier Alubeam Rouge , szklany dach i kosmicznie zaprojektowane wnętrze. Mimo rozstawu osi zwiększonego o 60 cm w stosunku do Fortwo, nadal mieści ono jedynie dwoje pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

Specjalny Smart na 10. rocznicę

Elektryczny rower Smarta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.