Salon Paryż 2012 | Peugeot RCZ po liftingu i RCZ R Concept

Peugeot otworzył głęboki worek z premierami, które szykuje na nadchodzący Salon Samochodowy w Paryżu. W końcu będzie u siebie. Prócz ciekawych konceptów przygotował też coś, co już niebawem będziemy mogli zobaczyć na ulicy. Mowa o odświeżonym Peugeocie RCZ

Jeden z najpiękniejszych Peugeotów ostatnich lat

Peugeot RCZ to bardzo odważny projekt, który pomimo upływu czasu się nie starzeje, a jednak Francuzi zafundowali mu kurację odmładzającą. I wyszła mu ona na zdrowie. Zmiany nie są duże. Objęły głównie zderzaki i reflektory. Poliftingowy RCZ wygląda jeszcze bardziej nowocześnie. Przedni zderzak optycznie poszerzył i obniżył Peugeota, co dodało mu jeszcze bardziej sportowego charakteru.

Gama silnikowa nie ulegnie zmianie, ale nie jest to żadnym zmartwieniem, bo Peugeot przygotował koncepcyjną wersję RCZ-a oznaczonego literą R. Koncept już w przyszłym roku może wyjechać na ulice. A co ma pod maską? Turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 260 KM. Peugeot zadbał też o odpowiednie prowadzenie. Zawieszenie RCZ R zostało utwardzone. Inżynierowie wyposażyli auto w mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu firmy Torsen. Już nie możemy się doczekać wersji produkcyjnej.

Peugeot nie pozwala, by świat o nim zapomniał. Ostatnie dni były zdominowane przez prezentowane przez Francuzów nowości. Wygląda na to, że na zbliżającym się wielkimi krokami Salonie Samochodowym w Paryżu stoisko marki spod znaku lwa będzie jednym z najciekawszych.

ZOBACZ TAKŻE:

Chcesz kupić samochód, a masz tylko tysiąc zł? Świetnie, bo stać Cię na tego Peugeota

Peugeot 301 - globalny kompakt

Hybrydy - nowa broń Peugeota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.