Salon Paryż 2012 | Peugeot Onyx

To jeden z najbardziej spektakularnych konceptów, który zostanie pokazany na Salonie Samochodowym w Paryżu. Peugeot Onyx ma zachwycać i pokazać, że pod maską supersamochodu nie musi drzemać silnik benzynowy

Peugeot 2008 jedzie do Paryża

Francuska wizja supersamochodu jest bardzo odważna. Pod fantazyjnie powyginaną i futurystyczną karoserią kryje się wnętrze rodem z filmów science fiction. Powiedzmy sobie szczerze - Francuzi potrafią robić koncepty, co już niejednokrotnie udowadniali. Peugeot Onyx robi gigantyczne wrażenie. I to bez względu na to, czy się komuś podoba czy nie.

Samochód o długości 4,65 m, szerokości 2,2 m i wysokości 1,13 m waży jedyne 1100 kg. To wszystko dzięki zastosowaniu na szeroką skalę lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. I choć osiągi koncepcyjnego Peugeota nie są znane, to napęd Onyxa rozbudza wyobraźnię i każe przypuszczać, że francuski supersportowiec jest naprawdę szybki.

Do napędu samochodu użyto 3.7-litrowego diesla, który sprzężono z jednostką elektryczną. Motor spalinowy rozwija maksymalnie 600 KM mocy, ale przy nagłym przyspieszaniu z pomocą przychodzi mu silnik elektryczny, oferując swoje dodatkowe 80 KM.

Zapraszamy do galerii zdjęć modelu: Peugeot Onyx | Galeria .

ZOBACZ TAKŻE:

Chcesz kupić samochód, a masz tylko tysiąc zł? Świetnie, bo stać Cię na tego Peugeota

Peugeot 301 - globalny kompakt

Hybrydy - nowa broń Peugeota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.