Salon Paryż 2012 | Kia pro_cee'd - pierwsze zdjęcia

W marcu Kia pokazała nową generację swojego kompaktu w wersji pięciodrzwiowej oraz kombi. Do kompletu brakowało tylko trzydrzwiowego pro_cee'da. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia nowego modelu

Salon Genewa 2012 | Kia Cee'd

Tak jak i w przypadku poprzedniej generacji modelu, nowy pro_cee'd to coś więcej niż tylko cee'd pozbawiony jednej pary drzwi. Właściwie od słupka A do tyłu, to zupełnie inne auta. Uwagę zwracają przede wszystkim bardzo szeroki słupek C, głębokie boczne przetłoczenia, mocno podniesiony "zadek" oraz nowe, nieco wyłupiaste tylne lampy. Dla trzydrzwiowego kompaktu styliści Kii przygotowali również nowe zderzaki, ostrzej nakreślony grill oraz aluminiowe obręcze kół o nowym wzorze.

Publikacji pierwszych zdjęć towarzyszyła jedynie zdawkowa informacja prasowa, bez jakichkolwiek szczegółów technicznych. Z krążących już od jakiegoś czasu informacji wynika jednak, że zawieszenie trzydrzwiowego kompaktu będzie sztywniejsze niż w "zwykłych" cee'dach, a na pokładzie znajdzie się nowy system Flex Steer z trzema trybami jazdy: komfortowym, normalnym i sportowym. Oprócz standardowych silników: 1.4 MPI (100 KM) i 1.6 GDI (135 KM), pod maskę pro_cee'da trafi również doładowane 1.6 T-GDI. Nie wiadomo jednak na którą wersję mocy zdecyduje się Kia: na 183 KM z europejskiego, czy 200 KM z amerykańskiego Velostera Turbo.

>> Używaną Kię cee_d kupisz już za... <<

Więcej informacji pojawi się zapewne bliżej daty premiery, zaplanowanej na targi samochodowe w Paryżu. Tymczasem zapraszamy do galerii nowej Kii pro_cee'd .

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Kia Sorento

Paryż 2012 | Kia Carens jesienią

Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Więcej o:
Copyright © Agora SA