Salon Paryż 2012 | Nissan TeRRa

Na paryskim stoisku Nissana zobaczymy prototyp o nazwie TeRRA. Czy to zwiastun długo oczekiwanego następcy modelu X-Trail?

Używane: Nissan X-Trail (2000-2007)

Nissan znany jest z samochodów terenowych, ale też z SUV-ów i crossoverów. Ich produkcja stała się wręcz dla marki filozofią, a z oferty zniknęły konwencjonalne modele. Chcecie kupić limuzynę Nissana? Zapraszamy do salonu Infiniti. Za drogo? Trudno, ale za to w salonach Nissana sporo jest aut na dużych kołach, w których siedzi się wyżej. A niedługo przybędzie kolejny.

Oficjalnej informacji czym ma być TeRRA brak. Możliwości są dwie. Po pierwsze może to być zwiastun następcy modelu X-Trail. Ten całkiem spory crossover, czy raczej średni SUV produkowany jest od 2001 roku, a obecna generacja liczy sobie już cztery wiosny. To oznacza, że najwyższy czas przymierzyć się do konstruowania jego następcy.

>> Ile za używanego Pathfindera? Sprawdź <<

Druga możliwość to kolejna generacja Nissana X-Terra. Przynajmniej tak sugerowałaby nazwa. X-Terra to model stylistycznie zbliżony do starego Pathfindera, o wymiarach podobnych do X-Traila, oparty na ramie i oferowany na rynku amerykańskim. A może TeRRA zastąpi obie konstrukcje, X-Trail i X-Terra?

Trudno coś powiedzieć na temat implementacji motywów stylistycznych do wersji produkcyjnej. Po tym, jak Nissan pokazał kosmicznie narysowanego Juke'a, po czym w salonach pojawiła się niewiele zmieniona wersja finalna, wszystko jest możliwe. Dziś jedynie wiemy, że prototyp został wyposażony w prototypowy napęd ogniwami paliwowymi (Fuel Cell Electric Vehicle).

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Pathfinder w całej okazałości

Salon Moskwa 2012 | Nissan Almera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.