Salon Paryż 2012 | Peugeot 2008 Concept

2008 to pierwszy crossover skonstruowany samodzielnie przez Peugeota, który ma szansę na produkcję seryjną. Zobaczymy go w Paryżu

Salon Paryż 2012 - Następca 205 GTI

Peugeot powoli wdraża się w świat crossoverów. Pierwsze doświadczenia zdobyto podpisując umowę z Mitsubishi, dzięki czemu w ofercie najpierw pojawił się SUV 4007 bazujący na Outlanderze, a teraz na premierę rynkową czeka 4008, który jest bliźniakiem modelu ASX.

>>> Peugeot 207 - ogłoszenia <<<

Ale Peugeot nie zamierza poprzestać tylko na przyklejaniu własnego znaczka na japońskie crossovery. W Paryżu zobaczymy prototyp małego uterenowionego auta bazującego na platformie nowego Peugeota 208. Wiemy już jaką nazwę będzie nosił gotowy produkt. Nie jest zaskoczeniem, że w nazwie pojawiły się dwa zera. Nie znamy jeszcze wymiarów Peugeota 2008, ale można śmiało założyć, że długość wyniesie ok. 420 cm. W ten sposób koncern PSA zyska rywala dla Skody Yeti, czy Nissana Juke.

Bardzo ciekawie przedstawia się 2008 od strony stylistycznej. Widać nowy charakterystyczny dla modeli Peugeota grill, nawiązujące do jego kształtu wcięcia w przedniej szybie, tylne lampy w stylu znanym już z 208-ki, ale też nowe elementy nie spotykane dotąd w żadnym modelu Peugeota. Należy do nich boczna linia szyb z charakterystycznym podniesieniem, dostosowanym do wysokiego w tylnej części auta dachu.

Póki co nie są znane żadne informacje dotyczące źródeł napędu, ani choćby przybliżona data prezentacji wersji produkcyjnej. Być może poznamy je w Paryżu.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy francuską motoryzację?

Salon Paryż 2012 | Citroen DS3 Cabrio

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.