Bentley zacieśni współpracę z Porsche

Przyszłe modele Bentleya będą oparte na platformie Porsche. Tymczasem Volkswagen przygotowuje nową jednostkę V12

Od Bentley Boys do Paris Hilton - fascynująca historia

Bentley to wspaniała marka o bogatych tradycjach. Okres niezależności pokazał, że Bentley skutecznie potrafił konkurować z Rolls-Roycem oferując jednocześnie samochody o cechach sportowych. Przejęcie marki przez konkurenta spowodowało, że Bentleye zostały zbytnio upodobnione do Rolls-Royce'ów. Ten związek, chociaż już od dawna nie funkcjonuje, jest doskonale widoczny, choćby po stosowanym wciąż silniku V8 6.75 litra.

>>> Ile kosztuje używany Bentley? <<<

Ta sytuacja ma się zmienić w przyszłym roku. Volkswagen, obecny właściciel marki Bentley, pracuje nad nowym silnikiem V12, który mógłby być stosowany w najbardziej luksusowych i najszybszych modelach koncernu. W przypadku marki Bentley widlasta 12-ka zastąpi mocno wiekową konstrukcję V8 stosowaną do napędu topowych modeli brytyjskiej marki.

Rewolucja ma objąć też płytę podłogową. Volkswagen po przejęciu Porsche może wcielić w życie plan szerszego zastosowania platformy na której powstało Porsche Panamera. Tak więc wszystkie nowości Bentleya, nad którymi rozpoczną się prace w najbliższej przyszłości, będą spokrewnione ze sportową limuzyną z Zuffenhausen.

Najbliższa premiera Bentleya będzie mieć miejsce w Paryżu. Anglicy pokażą tam prototyp czteromiejscowego kabrioletu Mulsanne Convertible. Jego bazę stanowi czterodrzwiowa limuzyna Mulsanne i z Porsche nie będzie miał jeszcze nic wspólnego.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Continental GT Speed - najszybszy Bentley wszech czasów

Nowy Range Rover | Obszerna galeria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.