Salon Paryż 2012 | Mini Paceman

Do sieci wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia produkcyjnej wersji Mini Paceman. Co już wiemy o tym modelu?

Mini Countryman Cooper S - test | Za kierownicą

O tym, że Mini pracuje nad bardziej sportową odmiana nadwoziową dla Countrymana wiadomo od dawna. Potwierdzeniem tego było pokazanie prototypu Paceman w 2011 roku podczas salonu w Detroit. W lipcu Mini pokazało oficjalne zdjęcia "szpiegowskie" z zakamuflowanym tyłem nadwozia ( zobacz tutaj ) , a teraz dopuściło do przecieku zdjęć gotowego modelu w wersji produkcyjnej.

>>> Mini auto, maksi emocje - sprawdź <<<

Różnice pomiędzy modelami Countryman i Paceman nie będą polegać jedynie na pozbyciu się drugiej pary drzwi. Przód obu samochodów jest identyczny, ale jedynie do słupka A. Dalej to różna auta. Paceman jest 13 mm niższy i 20 mm dłuższy. Ma być też 20 kg lżejszy.

O osiągi będzie dbać ten sam zestaw silników co w Countrymanie. Będzie więc można wybierać pomiędzy silnikami benzynowymi 1.6 o mocach 98, 122 i 184 KM oraz wysokoprężnymi 1.6 (90, 112 KM) i 2.0 (143 KM). Dwa mocniejsze Diesle i najmocniejsza benzyna (Cooper S) będą opcjonalnie oferowane z napędem obu osi o nazwie All4.

Oficjalna premiera odbędzie się w Paryżu. Pierwsze modele Pacemana powinny trafić do salonów na przełomie roku. Polskie ceny nie są jeszcze znane, w Niemczech Paceman ma być o około 1,5 tys euro droższy od identycznie wyposażonego Countrymana.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Cooper S Bayswater - test | Liczy się uśmiech

Mini Cooper S Coupe - test | Za kierownicą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.