Crossoverovy zawrót głowy Forda

Trzy crossovery i jeden model sportowy. Zobacz jakie modele Forda z innych rynków trafią wkrótce do Europy

Ford ma niepohamowany apetyt na nowe modele. Właśnie przedstawił cztery nowe samochody dostawcze w siedmiu odsłonach, a już zapowiedział kolejne nowości. Tym razem chodzi o nowe samochody osobowe. Co już wkrótce pojawi się w europejskich salonach Forda?

Ford EcoSport

EcoSport

Pamiętacie Forda EcoSport? Pisaliśmy o jego premierze. Pierwszymi rynkami zbytu dla małego crossovera był Brazylia i Indie, ale EcoSport trafi także do Europy. Konstrukcję oparto na płycie Fiesty, a pod maskę trafi m.in. silnik 1.0 EcoBoost, znany z Focusa. Na premierę EcoSporta trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale Ford twierdzi, że nie więcej niż 18 miesięcy.

Kuga

Kuga to model który najszybciej trafi do salonów sprzedaży. Jest on już produkowany i sprzedawany w USA. Nosi tam nazwę Escape i trafi do Europy w niemal identycznej formie. Pod maską znajdziemy silnik benzynowy 1.6 EcoBoost (150 KM) lub 2.0 TDCi w dwóch wariantach mocy (140 lub 163 KM). Debiut - jeszcze w tym roku.

>> Mondeo z dieslem już za 5,5 tys. zł <<

Edge

Ford Edge to crossover zbudowany na tej samej platformie co amerykański Ford Fusion i Mazda 6 poprzedniej generacji. Jednak to nie ten produkowany od 6 lat model nie trafi do Europy, a jego następca. Ford zbuduje nową generację prawdopodobnie wykorzystując podzespoły nowego Mondeo.

Ford Mustang po liftingu

Mustang

Ford ewidentnie nie może pogodzić się z faktem, że Chevrolet Camaro pokrywa całe zapotrzebowanie na auta typu muscle car w Europie. Stąd decyzja, że Mustang musi trafić na Stary Kontynent. Jednak i w tym przypadku będziemy musieli poczekać na kolejną generację. Ford pokaże zupełnie nowego Mustanga w 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe dostawcze Fordy

Salon Paryż 2012 | Ford Mondeo kombi i liftback

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.