Nowe dostawcze Fordy

Transit urośnie, jego miejsce zajmie Tourneo Custom lub Transit Custom, oprócz tego jeszcze kilka nowych Tourneo, Courierów i Connectów. Kto się połapie w nowym nazewnictwie i nowej gamie modelowej?

Ford Ranger - test | Chuck Norris approved

W najbliższych dwóch latach Ford wprowadzi na rynek zupełnie nowe modele samochodów dostawczych. Tak więc doskonale znany Transit i jego mały braciszek Transit Connect, oparty jeszcze na modelu Fusion, doczekają się następców. Dokładnie czterech nowych modeli. Ale to nie takie proste, bo w zależności czy zdecydujemy się na furgon, czy wersję osobową, nazwa będzie inna.

Transit

Tu sprawa jest najprostsza. Ford nie miał w swojej ofercie tak dużych modeli jak VW LT, Mercedes Sprinter, czy Renault Master. Teraz w tej klasie bój toczył będzie nowy Transit. Oczywiście Ford nie zamierza zmieniać koncepcji, więc oprócz szerokiej gamy nadwozi w ofercie będą różne rodzaje napędów (przedni, tylny i 4x4). Podstawę napędu będzie stanowił silnik wysokoprężny 2.2 Duratorq TDCi.

Transit Custom i Tourneo Custom

W Genewie Ford pokazał Tourneo Custom, osobową wersję samochodu dostawczego, który miał uzupełnić ofertę poniżej Transita. Dziś już wiadomo, że skoro Transit urósł, w jego miejsce musi się coś pojawić. Są to modele Transit Custom (blaszak) i Tourneo Custom (kombi). Jego produkcja już się rozpoczęła i Custom wkrótce trafi do sprzedaży w całej Europie.

Transit Connect i Tourneo Connect

Transit Connect to dobrze znana już nazwa oznaczająca kombivana marki Ford. Obecną konstrukcję dzielącą podzespoły z europejskim Fordem Fusion zastąpi zupełnie nowy model. Jego osobowa odmiana otrzyma nazwę Tourneo Connect. Żeby nie było zbyt łatwo auto w USA będzie nazywać się Transit Connect Wagon.

Transit Courier i Tourneo Courier

To najmniejsza rodzina samochodów dostawczych Forda. Ich konstrukcja opiera się na modelu B-Max, ale ma podwyższony dach i wydłużoną tylną część nadwozia. Jego sprzedaż ma się rozpocząć dopiero w 2014 roku.

Niby proste i logiczne, ale czy potrzebna jest taka komplikacja w nazewnictwie?

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo kombi i liftback

Prawie nowa Fiesta

Ford Fiesta z niezawodnym dieslem już od 19 900 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.