Magna: "Na razie nie będziemy produkować Mini i Infiniti na Żeraniu"

Przedwczoraj "Dziennik Gazeta Prawna" donosił, że kanadyjska Magna jeszcze we wrześniu podpisze umowę z właścicielem fabryki na Żeraniu na produkcję samochodów Mini i Infiniti. Wczoraj TVN CNBC zdementował tę informację, powołując się na wypowiedź Magny
Na razie nie uruchomimy produkcji w fabryce w Warszawie. Na naszą decyzję wpływa niepewność w europejskim sektorze motoryzacyjnym oraz toczące się negocjacje z klientami. Nasza strategia ekspansji w Europie Wschodniej wciąż jest jednak aktualna - czytamy na portalu TVN Warszawa .

Wypowiedź Magny dla TVN-u wcale nie przekreśla produkcji samochodów Mini i Infiniti na Żeraniu, ale odkłada ją w czasie. Na jak długo? Tego na razie nie wiadomo.

Optymistyczne wieści, o których przedwczoraj donosił "Dziennik Gazeta Prawna" przyćmiły nieco wypowiedzi przedstawicieli BMW (właściciela Mini) i Infiniti, którzy już we wtorek w rozmowie z nami nie kryli zdziwienia informacjami opublikowanymi przez "DGP".

Nie mogę potwierdzić, nie mogę skomentować, mogę jedynie pomarzyć. Marzę, by podczas dni prasowych na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym Johan de Nysschen, prezes Infiniti Business Unit, potwierdził, że kilka tysięcy osób znajdzie zatrudnienie na Żeraniu m.in. przy produkcji nowego modelu Infiniti - mówił Radek Pszczółka, rzecznik prasowy Infiniti Polska.

Katarzyna Gospodarek z BMW Group Polska zapytana, czy cieszy się z ewentualnej produkcji Mini na Żeraniu, powtarzała: - Nie mamy żadnych informacji na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE:

Auta z FSO możesz kupić już dziś. I to nawet za 800 zł!

Polacy znaleźli sposób na korki. Takiego pojazdu jeszcze nie było

Burzliwa historia polskiego supersamochodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.