Euro NCAP - nowe crashtesty

Euro NCAP rozbiło sześć kolejnych modeli samochodów, by sprawdzić, czy zapewniają pasażerom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Pięć z nich otrzymało 5 gwiazdek

Chociaż Euro NCAP sukcesywnie podnosi poprzeczkę, coraz więcej firm staje na głowie, by ich modele zdobywały maksymalną możliwą ocenę końcową - pięć gwiazdek. Z sześciu kandydatów tylko jeden otrzymał niższą ocenę, ale przecież cztery gwiazdki to żaden dyshonor.

Audi A3 - luksusowy kuzyn Golfa już od...

Tym razem "na śmierć" w imię bezpieczeństwa posłano sześć tegorocznych nowości: Audi A3, Forda B-Max, Isuzu D-Max, Kię Cee'd, Renault Clio i Volvo V40. Jedynym autem, które nie dostało najwyższej oceny jest nowy pickup Isuzu D-Max. Jego konkurent VW Amarok też ma testy zaliczone na 4-kę, a jedyny pickup z 5 gwiazdkami to nowy Ford Ranger.

Audi A3 to pierwsze auto oparte na płycie MQB. Kolejny będzie Golf VII. Audi jest więc jego zwiastunem. Jak widać w poniższym zestawieniu poprawie uległa ochrona przewożonych dzieci i pieszych. Za to w zakresie ochrony dorosłych nie udało się dostać na podium.

Euro NCAP - wynikiEuro NCAP - wyniki fot. Euro NCAP

Z wynikiem 98% Volvo V40 stało się nowym liderem w ochronie dorosłych pasażerów, drugie miejsce zajmują ex aequo Alfa Romeo Giulietta i VW Golf VI. Za to V40 jest pierwszym autem segmentu C, które otrzymało 100% punktów za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.

Używane Volvo V40? Czemu nie, ceny już od...

Euro NCAP - wyniki najnowszych testówEuro NCAP - wyniki najnowszych testów fot. Euro NCAP

Poniżej filmy z wynikami testów zderzeniowych.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo ogłasza ceny na V40

Renault Clio - obszerna fotogaleria

Nowe Audi A3

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.