Scala, kolejny Nissan z rombem na masce

Różne imiona, jeden samochód. Zadebiutował dwa lata temu w Chinach, potem pojechał podbijać Amerykę, teraz ma zmotoryzować Indie. Czy trafi do Europy?

Renault stworzy markę premium?

Kiedy dwa lata temu Nissan pokazał model Sunny stworzony z myślą o rynku chińskim wydawało się, że Japończycy ograniczą ofertę do rynków wschodzących. Potem przyszła jednak pora na USA, gdzie mały sedan zadebiutował pod nazwą Versa. Teraz i Renault dostrzegło potencjał w tym modelu i postanowiło podbić nim indyjski rynek. Nieco zmieniony model będzie nosił tam nazwę Scala.

Bazę auta stanowią podzespoły obecnej generacji Nissana Micra, która jest zresztą sprzedawana w Indiach jako Renault Pulse. Pod maską indyjskiej wersji Scali będzie pracował jeden z dwóch silników, benzynowy 1.5 o mocy 99 KM lub Diesel 1.5 dCi osiągający 86 KM. Samo auto mierzy 442 cm długości i mieści 5 pasażerów oraz 490 litrów bagażu.

>>> Nissan Micra - ogłoszenia <<<

Na dużą popularność małe sedany mogą liczyć w Rosji, Turcji, czy w Grecji. Na tych rynkach Renault jest obecne z modelem Thalia, grającym w tej samej lidze, co Dacia Logan, czy Fiat Linea. To oznacza, że Nissan raczej nie będzie chciał sprzedawać Versy pod żadną postacią w Europie zachodniej i środkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia rządzi we Francji

Kangoo jeszcze oszczędniejsze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.