Salon Moskwa 2012 | Zapowiedź

Rosyjski rynek motoryzacyjny jest specyficzny. W dużych ilościach sprzedają się tam drogie auta premium, reszta skazana jest na "budżetową" motoryzację. Co zobaczymy w Moskwie?

Duży kraj, duże miasto, duże targi. W kilku halach wystawi się światowa czołówka. Dzień premier rozpocznie się w hali nr 8 w której zwiedzający znajdą luksusowe marki: Rolls-Royce'a, Mercedesa, BMW, Bentleya, Maserati, Audi, czy Porsche. W kolejnej hali zobaczymy premiery japońskiej "szlachty" (Infiniti i Lexusa) oraz Jeepy, Cadillaki, Jaguary, Chryslery, czy Volvo.

>>> Volvo V70 - klasyczny kombiak z drugiej ręki <<<

Gliwice produkują kolejne auto

Wśród producentów marek bardziej pospolitych zabraknie chyba jedynie Citroena. W ofercie są często dobrze znane u nas modele, ale są i wyjątki. Chevrolet planuje pokazać nieznane w Europie modele w postaci małego sedana Cobalt, pickupa Colorado i zbudowanego na tej samej bazie SUV-a Trailblazer.

Salon w Moskwie ma w nazwie targów słowo "Intrnational" i w tym kontekście zyskuje na znaczeniu. Swoją Światową premierę będzie tu mieć zupełnie nowa Mazda 6. Jej produkcja już się rozpoczęła, ale producent nie pochwalił się jeszcze obszerną galerią zdjęć. W rosyjskiej stolicy Opel po raz pierwszy pokaże Astrę sedan, której produkcja w Gliwicach już się rozpoczęła.

Na samym końcu swoje nowości pokażą Chińczycy. W Moskwie będzie można obejrzeć samochody produkowane pod markami FAW, Foton (samochody ciężarowe), Geely, Lifan, czy pochodzące z Tajwanu samochody Luxgen.

Nie zabraknie miejscowych producentów. Swoje stoiska będą mieć VAZ, GAZ, UAZ oraz ukraiński ZAZ.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Mazda 6 na pierwszych zdjęciach

Gliwice produkują kolejne auto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.