Nowe Audi A4 dostanie elektryczne quattro?

Nowa generacja Audi A4 prawdopodobnie zadebiutuje za dwa lata. Rewolucji stylistycznej raczej nie należy się spodziewać, technologicznej - owszem

Nowe szaty Audi A4 | Galeria

Tak przynajmniej wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze brytyjskiego magazynu Car . Po pierwsze, auto będzie odczuwalnie lżejsze. Nie wiemy w jaki sposób, ale inżynierowie z Ingolstadt zamierzają odchudzić A4-kę o około 100 kilogramów. Oznacza to, że najlżejsza odmiana modelu może ważyć mniej więcej 1,3 tony.

>> Hit polskich komisów można kupić już za mniej niż 5 tysięcy złotych <<

Robi wrażenie, prawda? Jednak niższa masa to drobiazg na tle technologicznych nowinek szykowanych przez firmę z Ingolstadt. Dziennikarze Car Magazine twierdzą, że nowe A4 będzie występować w ekologicznej wersji Plug-In z możliwością ładowania dodatkowych akumulatorów z domowego gniazdka. Jakich znowu akumulatorów? Ano właśnie, to najważniejsza nowość. Jeśli plotki się potwierdzą, w modelu A4 zadebiutuje zupełnie nowy, elektroniczny układ napędu na cztery koła. W "średniaku" spod szyldu czterech pierścieni nie uświadczymy już obecnie stosowanego, mechanicznego quattro. Od nowej generacji, tylne koła mogą być napędzane przez silniki elektryczne, najprawdopodobniej dwa - po jednym przy każdym z kół - których łączna moc wynosiłaby około 100 kW (ok. 136 KM). Dziennikarze Car Magazine spekulują, że Audi rozważa zbudowanie hybrydowej wersji A4 z napędem na przednią oś, w której zwykła jednostka spalinowa wspomagana byłaby przez niewielki silnik elektryczny.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowi Audi A4 od 126 700 zł

Audi A4 2.0 TDI 170 KM - test | Za kierownicą

Audi S8 | Galeria

Więcej o:
Copyright © Agora SA