Nie nadążają z produkcją Range Rovera Evoque'a

Jest drogi, wcale nie taki praktyczny, ale oryginalny i przez niektórych uznawany za piękny. Najwyraźniej tych "niektórych" jest sporo, bo fabryka produkująca Range Rovera Evoque'a - o którym mowa - nie nadąża z jego produkcją

Range Rover Evoque w tej wersji jeszcze piękniejszy

Popyt na Range Rovera Evoque'a jest tak duży, że po raz pierwszy w historii produkująca go fabryka Halewood będzie pracowała 24 godziny na dobę. Sprzedaż brytyjskiego SUV-a ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu znalazł on aż 88 tys. nabywców. A zainteresowanie modelem nie spada.

Zakładowi nie pomogło nawet zatrudnienie dodatkowych 500 osób. Spółka JLR nadal poszukuje tysiąca nowych kandydatów i chwali się, że na ogłoszenia o pracę na różnych stanowiskach otrzymała 30 tys. odpowiedzi.

"Problemów" z gigantycznym zainteresowaniem nie ma jedynie Land Rover, ale i jego brytyjski brat - Jaguar. Ta marka również cieszy się ostatnio naprawdę sporym zainteresowaniem, przez co około miesiąca temu musiała poszerzyć kadrę pracowników w fabryce Castle Bromwich, gdzie powstają jej samochody. Jak widać, koncern Tata ma dobry wpływ na rozwój JLR.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć modelu: Range Rover Evoque | Galeria .

ZOBACZ TAKŻE:

Za 10 tys. zł bez trudu kupisz Jaguara

Land Rover też ma swojego fabrycznego tunera. Zobacz, co można zrobić z rasowej terenówki

Co Range Rover Evoque ma wspólnego z Victorią Bekham?

Więcej o: