Gliwice produkują kolejne auto

W gliwickiej fabryce General Motors w poniedziałek oficjalnie ruszyła produkcja Opla Astry IV w odmianie sedan

Opel Astra sedan | Galeria

To już druga odmiana Astry, której produkcja ruszyła w tym roku w Gliwicach. Wcześniej z taśm polskiej fabryki zaczęły zjeżdżać najbardziej drapieżne odmiany tego modelu Opla oznaczone literami OPC. Fabryka w Gliwicach nadal pozostanie jedyną fabryką GM, która będzie produkować trzy- i czterodrzwiową Astrę.

Astra sedan mierzy 465,8 cm długości, 181,4 cm szerokości i 147,6 cm wysokości, a rozstaw osi to 268,5 cm. Po otwarciu tylnej klapy klienci będą mieć do dyspozycji bagażnik o pojemności 460 litrów. Nie jest to może rekord w segmencie (Ford Focus oferuje 470 litrów, a Renault Fluence aż 530 litrów), ale i nie najgorszy wynik wśród kompaktowych sedanów (Chevrolet Cruze - 450 l, Mazda3 - 430 l).

Na początku, auto będzie można zamówić z jednym z siedmiu silników. Do wyboru będą cztery jednostki benzynowe (od 100 do 180 KM) i trzy diesle (od 95 do 130 kM). Na początku przyszłego roku w gamie pojawi się nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, należący do nowej rodziny SIDI Ecotec.

Pierwsze egzemplarze Astry sedan powinny zagościć w polskich salonach jeszcze we wrześniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra OPC - test | Pierwsza jazda

Opel Astra OPC | Wideo i cena

Opel Astra II - warto kupić używanego Opla?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.