Rolls-Royce Phantom Coupe Aviator Collection - powstanie ich tylko 35

Podczas dorocznego konkursu elegancji w Pebble Beach Rolls-Royce pochwalił się limitowaną edycją Phantoma Coupe. Auto stworzono w hołdzie nieustraszonemu pionierowi lotnictwa i jednemu z założycieli firmy

Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase - test | Za kierownicą

Chodzi o Charlesa Rollsa, brytyjskiego przedsiębiorcę i konstruktora samolotów, który w 1906 roku założył z Sir Henry Roycem firmę Rolls-Royce Limited. Rolls nie tylko budował samoloty, ale sam chętnie wzbijał się nimi w powietrze. Nieustraszony pionier awiacji był pierwszym człowiekiem, który w 1910 roku bez międzylądowania przeleciał w obie strony nad kanałem La Manche. W Pebble Beach Rolls-Royce zaprezentował limitowaną wersję swojego coupe, odwołującą się do początków lotnictwa.

>> W Polsce używany Phantom kosztuje... <<

Czym Phantom Coupe z dopiskiem Aviator Collection różni się od seryjnego Rolls-Royce'a? Z zewnątrz auto można poznać m.in. po unikatowym lakierze o nazwie "Aviator Grey" i kontrastujących z nim matowo wykończonych ramkach wokół okien, masce i grillu. To jednak nie wszystko. Bardziej nietuzinkowo prezentuje się wnętrze luksusowego auta. Projektanci postarali się, by jak najbardziej przypominało kabiny pierwszych samolotów. Nowe są zegary z matowymi tarczami, ozdobne elementy z aluminium i mahoniu, skórzane dywaniki z ozdobnymi listwami oraz tunel środkowy wykończony w polerowanej stali.

Nie wiemy, ile kosztuje Phantom Coupe w limitowanej wersji Aviator Collection. Wiemy za to, że powstanie zaledwie 35 egzemplarzy wyjątkowego auta i coś nam mówi, że lepiej nie zastanawiać się zbyt długo nad zakupem.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce Ghost zyska braci

Wyjątkowe Phantomy

Rolls-Royce Phantom - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.