W niektórych krajach możesz legalnie jeździć po kilku głębszych

Przepisy dotyczące dopuszczalnej ilości alkoholu we krwi kierowcy różnią się w zależności od kraju. W państwach, których obywatele uchodzą za niewylewających za kołnierz, limit jest znacznie niższy niż w tych, które od alkoholu raczej stronią

Już postawili pierwsze z 300 nowych fotoradarów. Zobacz mapę

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podaje, że przy stężeniu alkoholu równym 0,8 promila prawdopodobieństwo spowodowania wypadku wzrasta aż czterokrotnie. Dlaczego o tym piszemy? Bo właśnie taki limit promili obowiązuje w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii i we Włoszech. Więcej od Polaków wypić mogą również inne europejskie narody.

W Polsce dopuszczalny limit promili wynosi 0,2. Po jego przekroczeniu kierowca odpowiada za wykroczenie drogowe. W przypadku przekroczenia 0,5 promila staje się przestępcą. Tymczasem na Zachodzie (m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Portugalii) dopiero od tej granicy kierowca jest karany. Nie myślcie jednak, że w Polsce obowiązuje najbardziej restrykcyjne prawo pod tym względem.

Okazuje się, że nasi wschodni sąsiedzi, czyli Ukraina, Rosja, Białoruś i Litwa pić przed podróżą nie mogą wcale - w tych krajach dopuszczalny limit wynosi 0,0 promila. Takie same przepisy obowiązują m.in. w Czechach i na Słowacji.

Co o tym sądzicie? Zapraszamy na forum.

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz samochodu do 5 tys. zł? To masz szczęście, bo jest w czym wybierać! Stać Cię nawet na Mercedesa

Tych samochodów nie kupują Polacy

Jakie samochody 20 lat temu kochali Polacy? Swoje!

Najpopularniejsze alkomaty w Okazje.info - kwiecień 2014 Sentech AL-7000 Sentech DA 7000 Sentech DA 3000 Zobacz inne alkomaty w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.