Ulubione auto Polaka - 5-letni Volkswagen A4 z dieslem w cenie do 5 tys. zł

Serwis ogłoszeniowy Autotrader.pl przygotował raport preferencji Polaków, którzy mają w planach zakup samochodu. Okazuje się, że ponad połowa użytkowników serwisu jest zainteresowanych autem w cenie do 5 tys. zł. Co jeszcze wynika z raportu?

Ulubione marki Polaków

Przygotowany przez serwis ogłoszeniowy Autotrader.pl raport dotyczył danych z lipca br. Wynika z niego, że przeciętny Polak najbardziej ceni sobie markę Volkswagen (aż 15 proc. wyszukań w lipcu). W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Audi i Ford (po 8 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się Mercedes i Opel. Co ciekawe, Skoda znalazła się na siódmym miejscu, przegrywając tym samym z szóstym w zestawieniu Fiatem. Pierwszą dziesiątkę ulubionych marek Polaków zamyka Renault.

Lista najczęściej kradzionych aut w Polsce. Sprawdź przed zakupem swoich czterech kółek

Ulubione modele Polaków

Zestawienie ulubionych marek na naszym rynku nie ma bezpośredniego odzwierciedlenia w preferowanych modelach. W tym przypadku królem jest Audi A4 (4 proc. wyszukań). Na podium stanęły również Ford Focus (3,5 proc.) oraz Honda Civic (3,3 proc.). Poza podium znalazł się Volkswagen Golf (4. miejsce) i Passat (9. miejsce). Co ciekawe, jedno z najczęściej kradzionych aut w Polsce (wspomniany Passat) uległ siódmemu w zestawieniu Cinquecento.

Ulubione silniki Polaków

Pomimo wysokiej ceny oleju napędowego, w kwestii silników, polscy konsumenci pozostają przy swoim - nadal wolą jednostki wysokoprężne od benzynowych. W kwestii pojemności, Polacy najczęściej szukają aut do 2 litrów. Na drugim miejscu stawiają auta z silnikami do 1.6 litra.

Wiek

Użytkownicy serwisu Autotrader.pl najczęściej szukają samochodów w wieku do 5 lat (38 proc.). Na drugim miejscu znalazły się auta w wieku do 10 lat. Więcej niż co dziesiąty Polak (13 proc.) szuka auta 20-letniego lub starszego. Sporo. Tym bardziej, że w lipcu jedynie 4 proc. użytkowników serwisu poszukiwało samochodu z lat 2011-2012.

Cena

Ta część raportu, choć w czasach kryzysu dziwić nie powinna, to jednak zaskakuje najbardziej.

Wraz ze zmianą sytuacji gospodarczej i stanu budżetów domowych obserwujemy wzrost zapytań o samochody tanie do 5 000 zł (65 proc. zapytań). Drugą najpopularniejszą grupą cenową poszukiwanych aut stanowią samochody w przedziale od 5 000 do 10 000 zł (16,5 proc.) oraz od 10 000 do 20 000 zł (12,5 proc.) - czytamy w raporcie Autotradera.

Źródło: Autotrader.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Ty też szukasz samochodu do 5 tys. zł? To masz szczęście, bo jest w czym wybierać! Stać Cię nawet na Mercedesa

Tych samochodów nie kupują Polacy

Jakie samochody 20 lat temu kochali Polacy? Swoje!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.