BMW Zagato Roadster

Pamiętacie urodziwe coupe zbudowane wspólnie przez Zagato i BMW? Jeśli Wam się podobało, z pewnością przypadnie Wam do gustu również najnowszy owoc tego egzotycznego duetu

BMW Zagato Coupe | Galeria i wideo

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia otwartej odmiany BMW Zagato Coupe, pokazanego w maju podczas dorocznego Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Roadster również zadebiutuje w trakcie konkursu motoryzacyjnej elegancji, tym razem w Pebble Beach (impreza rusza w niedzielę).

Dla tych, którzy pamiętają krwistoczerwone coupe, wygląd nowego prototypu nie będzie wielkim zaskoczeniem. Większość elementów nadwozia pozostała bowiem niezmieniona. Jest jednak coś, co - oprócz braku dachu, oczywiście - nadaje "włoskiemu BMW" nieco inny charakter. Chodzi o przeprojektowany tył - element, za który koncepcyjnemu coupe dostało się najwięcej batów. W Roadsterze tył samochodu jest optycznie lżejszy, bardziej subtelny, nie dominuje nad całą sylwetką. Jeśli chcecie znać nasze zdanie, otwarta wersja przemawia do nas dużo bardziej.

>>> Prawie jak Zagato Roadster - ile kosztuje używane BMW Z4? <<<

Zagato Roadster, podobnie jak wersja coupe, powstał na bazie BMW Z4. Styliści z mediolańskiego studia Zagato rozebrali auto ze wszystkich fabrycznych blach i przygotowali dla niego całkiem nowe, stylowe wdzianko. Dzięki temu wiemy, że samochód nie tylko dobrze wygląda, ale i jeździ jak należy. Zła wiadomość jest taka, że raczej nie doczekamy się seryjnej wersji, ani coupe ani roadstera. Czy duża to strata? W poszukiwaniu odpowiedzi zapraszamy do galerii BMW Zagato Roadstera .

ZOBACZ TAKŻE:

BMW 320i za jednego dolara

G-Power M5 Hurricane RRs - mocniejszych nie ma

Fabryczni tunerzy | BMW M

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.