Od dziś więcej fotoradarów na drogach. Gdzie staną? | Mapa

Pierwsze 15 z 300 nowych fotoradarów już dziś stanie na polskich drogach. Nowych urządzeń trzeba się spodziewać w województwach mazowieckim, podlaskim i lubelskim

Gdzie stanie reszta z 300 nowych fotoradarów? | Mapa

Z puli fotoradarów przeznaczonych dla województwa mazowieckiego dwa przypadły Warszawie. Nowych urządzeń można się spodziewać na ul. Pułkowej oraz Al. Stanów Zjednoczonych. Pozostałe zostaną zainstalowane w Wólce Czernińskiej, Knurowcu i Trzciance.

Nowe fotoradary staną również przy drogach województwa podlaskiego, a dokładniej w Zambrowie (przy ul. Mazowieckiej i Ostrowskiej), a także w miejscowościach Zambrzyce Króle, Ostrożne, Szumowo i Siedlce.

Ostatnim z województw, któremu przypadły nowe fotoradary z pierwszej puli jest województwo lubelskie. Tu nowych urządzeń należy spodziewać się w miejscowościach Wólka Dobryńska, Horbów, Kobylany i Rogoźnica.

Przypomnijmy. Gigantyczny przetarg na nowe fotoradary opiewa na 300 nowych urządzeń. Ale nie tylko Generalny Inspektorat Transportu Drogowego uzyska nową broń w walce z piratami drogowymi. Policja już wkrótce zostanie wyposażona w 30 nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami (Tutaj znajdziesz ich dokładny opis: Nieoznakowane radiowozy ). Wszystko po to, by dbać o nasze bezpieczeństwo i państwowy budżet. A plany odnośnie drugiego były bardzo ambitne, bo rząd chciał w tym roku pozyskać z fotoradarów aż 1,2 mld zł. Już wiadomo, że nie ma mowy o realizacji założeń, bo wpływy są wielokrotnie mniejsze niż przewidywano.

Źródło: TVN24 via Targeo.pl

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Tym samochodem trudno przekroczyć dozwoloną prędkość, ale można go kupić już za 800 zł

Uwaga! Będą robić zdjęcia od tyłu

Nowy taryfikator punktów karnych już obowiązuje. Za co większe kary?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.