Alfa Romeo szykuje konkurenta dla BMW serii 3

Alfa Romeo potrzebuje nowości. W 2014 roku ofertę włoskiej marki poszerzy długo wyczekiwany następca 159. Giulia - bo tak najpewniej będzie się nazywać nowy model - ma powalczyć o klientów zainteresowanych m.in. BMW serii 3. Co wiemy o nowej Alfie?

Będzie wspólny roadster Alfy Romeo i Mazdy

Dziś w ofercie Alfy Romeo znajdują się dwa modele. Bo choć 159 jest dostępna w niektórych salonach marki, to jednak nie jest już produkowana i trzeba wybierać spośród tych egzemplarzy, które do tej pory nie znalazły nabywców. Powiedzmy sobie wprost - 159-ka ma już swoje lata. Produkowano ją od 2005 roku, a 7 lat w motoryzacji to wieczność. Nie zmienia to faktu, że ta Alfa nie chce się zestarzeć. Do tej pory wygląda świeżo. Jest po prostu piękna. To godny następca bardzo udanego modelu 156. Nie dziwi zatem fakt, że włoska marka wiąże z Giulią wielkie nadzieje.

Samochód będzie dostępny - podobnie jak poprzednicy - w odmianie sedan i kombi. Kiedy poznamy jego wygląd? Koncept modelu ma zostać pokazany w przyszłym roku. O aucie wiadomo niewiele, ale pewne jest, że zostanie zbudowane na zmodyfikowanej i przedłużonej platformie Giulietty. Giulia ma być dostępna również z napędem na cztery koła.

Oferta silnikowa nie jest jeszcze znana, ale można być pewnym, że znajdujące się dziś w ofercie Alfy i Fiata jednostki zagoszczą też pod maską Giulii. Produkcja modelu najprawdopodobniej będzie się odbywać w Chinach i USA. Ceny najpewniej nie zejdą poniżej 100 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Ta Alfa traci na wartości w zastraszającym tempie. Za 32 tys. zł możesz mieć egzemplarz z 2009 roku!

DNA Giulietty - test | Za kierownicą

Plany Alfy Romeo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.