Volkswagen szykuje konkurenta dla BMW X6

Volkswagen chce zrobić z Touarega to, co BMW zrobiło z X5 - "ściąć" jego tylną część, tworząc z niego mieszankę SUV-a i coupe

Mercedes MLC i inne plany Niemców

Najwyraźniej proces przemiany standardowych Volkswagenów w "coupe-podobne" twory Niemcom się spodobał. Po Volkswagenie Passacie CC (teraz Volkswagenie CC) przyszedł czas na Touarega. Następna generacja modelu będzie dostępna w dwóch rodzajach nadwozia - standardowym i w stylu coupe. Touareg CC (bo tak najprawdopodobniej będzie się nazywało auto) ma odebrać klientów BMW, którzy dziś decydują się na X6. I choć pod względem prestiżu Volkswagenowi daleko do BMW, to cena może skusić jakąś część klienteli bawarskiej marki do zdrady.

Przyszłość Touarega CC nie rysuje się jednak w kolorowych barwach z powodu nadchodzącej konkurencji. Do grona rywali X6 dołączą niebawem Mercedes MLC i bratnie Audi Q6, które dla fanów koncernu Volkswagena może się okazać znacznie ciekawszą propozycją od Touarega CC.

Jak donosi Auto Bild , Niemcy nie dali jeszcze zielonego światła nowemu modelowi Volkswagena, ale najprawdopodobniej jest to tylko kwestia czasu. Czy takie auto ma sens? Czekamy na Wasze opinie na forum.

ZOBACZ TAKŻE:

Masz 50 tys. zł? To stać Cię na Volkswagena Touarega

Sedan w stylu coupe, czyli Volkswagen CC | Galeria

Fabryczny tuner Volkswagena zwykłe auta przerabia w prawdziwe wulkany emocji

Więcej o:
Copyright © Agora SA